Продавець Атлант товари для дому та активного відпочинку розвиває свій бізнес на Prom.ua 2 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
25 відгуків
Атлант товари для дому та активного відпочинку
+380 (95) 674-10-10
+380 (56) 720-98-76
+380 (50) 488-77-78

Надувний катамаран чи надувний човен, що вибрати?

Надувний катамаран чи надувний човен, що вибрати?

Катамаран - це судно, що складається з двох паралельних корпусів, які з'єднані поперечним настилом, що виконує роль кокпіту та палуби. Катамарани можуть бути гребними, вітрильними чи моторними.

Повіками народи Полінезії використовували як традиційні катамарани, так і катамарани з винесеним поплавцем, відомі як "проа". Ці судна подолали тисячі миль Тихого океану, допомагаючи людям заселити безліч островів обох півкулях.

Які ж переваги катамаранів перед традиційними судами з одним корпусом? Якщо ці переваги настільки очевидні, чому не всі судна мають форму катамаранів? Який катамаран слід вибрати?

Переваги катамарану:

Корпус катамарана має високу стійкість за рахунок розподілу водотоннажності між двома плавучими корпусами. Це особливо помітно на хвилях. Катамарани легко справляються із бічними хвилями, що дозволяє їм плавно пливти в море. На відміну від традиційних суден, яким необхідно повертатися носом до хвиль для забезпечення стабільності, катамарани можуть зберігати стійкість при попутному хвилюванні, запобігаючи несподіваним змінам напрямку або перекиданню при вході в хвилю.

Комфорт та простір: Катамарани забезпечують вільніше розміщення пасажирів усередині кокпіту порівняно із звичайними човнами. Двокорпусна структура катамарана дозволяє рівномірно розподілити пасажирів та забезпечує більшу стабільність навіть при розміщенні всього екіпажу на одному борту. Це особливо важливо при переміщенні пасажирів із одного місця на інше.

Хоча катамарани мають безліч переваг, вибір конкретного типу катамарану залежить від індивідуальних потреб. Важливо врахувати призначення судна.

Швидкість та динаміка руху:

Катамарани мають особливі характеристики швидкості та динаміки руху. Їхня гостра носова частина балонів з невеликим кутом атаки дозволяє катамарану різко розрізати воду. Зі зростанням швидкості посилюється підйомна сила, яка виштовхує катамаран із води. Завдяки цьому катамарани здатні розвивати різні швидкості без необхідності перемикання на інші режими.

Надувні катамарани плавають на двох балонах, при цьому днище і транець або не стикаються з водою (у випадку традиційних катамаранів) або стикаються з водою меншою мірою в порівнянні з надувними човнами. Це мінімізує опір руху та забезпечує покращення швидкісних характеристик та економію палива.

На відміну від катамаранів, надувні моторні човни мають V-подібне днище, U-подібний корпус та транець, які занурені у воду та створюють помітний опір руху. При низькій швидкості човен штовхає воду перед собою, а не розрізає її. На вищій швидкості ніс човна піднімається, а транець занурюється. При подальшому збільшенні швидкості носа ще більше піднімається, що може бути небезпечним. У таких випадках потрібен потужний двигун, щоб виштовхнути корпус човна з води і перейти в режим глісу.

Стає очевидно, що кожен додатковий пасажир у надувному моторному човні забирає потужність мотора, і це може призвести до втрати швидкості і просто штовхання води перед собою.

Катамарани уникають такого недоліку завдяки розподілу водотоннажності та меншої площі контакту з водною поверхнею. Для досягнення швидкісного планування катамаранам потрібен двигун меншої потужності, і їх ніс не піднімається і транець не занурюється у воду, як відбувається зі звичайними човнами на глісаді. Катамарани також менш чутливі до наявності додаткових пасажирів на борту.

Важливо, що довжина катамарана не впливає з його швидкісні характеристики.

На катамаранах з моторами щодо низької потужності можна досягти хорошої швидкості та динаміки, тоді як використання потужних моторів на катамаранах не має сенсу. У цьому випадку килеві човни проявляють себе краще і забезпечують більш високу швидкість, ніж катамарани.

На звичайних човнах глісаду на хвилях часто просто неможлива, тоді як катамарани здатні ковзати хвилями в розумних межах висоти хвилі. Поплавці катамарану поводяться подібно до амортизаторів, що забезпечує більш плавний рух. Зрозуміло, це стосується руху хвилями певної висоти.

Маневрування:

При різкому маневруванні на швидкості катамарани нахиляються всередину траєкторії повороту, аналогічно кільовим судам. У звичайному повороті корпус катамарану залишається рівним, як по рейках.

Поведінка човнів при швидкісному маневрі відрізняється: якщо килеві судна повертають з креном усередину, то плоскодонки можуть втратити свій вантаж і екіпаж, оскільки їхній нахил спрямований у зовнішню сторону повороту, що ускладнює утримання на борту.

Прохідність:

Завдяки особливостям корпусу, навіть на швидкості катамаран не опускає транець і здатний проходити мілководдям. Однак на низьких швидкостях осаду катамарана і звичайного човна приблизно однакова.

Необхідно відзначити, що катамарани Kolibri мають посилену нижню частину балонів із захисним брусом, що робить їх водними позаду.

орожниками, здатними долати піщані мілини і не боятися зарослих водоростями ділянок.

Який катамаран вибрати?

Лінійка катамаранів Kolibri пропонує чотири моделі - від 4-місного триметрового до семимісцевого катамарану завдовжки майже чотири з половиною метри. Найбільша модель має вантажопідйомність більше 700 кг і може бути оснащена мотором двадцятисильним. Вибір найбільш підходящої надувної моделі катамарана пов'язаний здебільшого з розмірами та вантажопідйомністю, що робить процес вибору нескладним.

Однак слід також розглянути, чи варто взагалі віддавати перевагу катамарану перед звичайним кільовим моторним човном. Переваги катамаранів очевидні, і ми розглянули їх вище.

Варто зазначити, що катамарани є більш дорогими і загалом мають більший розмір у порівнянні з аналогічними човнами. Зрештою, вибір залежить від ваших особистих уподобань та цілей, для яких ви плануєте придбати плавальний засіб.

У будь-якому випадку, будь то катамаран Kolibri або човен від нашої суднобудівної компанії, ви зробите гідний вибір, і ваше судно служитиме вам протягом довгих років.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner